Danes, 13.6.2024, smo se z učenci 2.razredov odpravili v živalski vrt ZOO Land v Slovenske Konjice. Glede na slabo vremensko prognozo smo se oborožili s palerinami in dežniki. Napolnili smo nahrbtnike z dobrotami in denarnice s kovančki. Že na vhodu nas je pozdravil papagaj Jaka, njegov prijatelj Pablo pa je bil slabe volje in nas je pogrizel. Uživali smo v ogledu živali, ki jih sicer nismo poznali (surikate, alpake, panda medved, karakal, nandu), nahranili pa smo zajce, kenguruje – mama kenguru je v vreči prenašala malega kengurujčka, ki je radovedno kukal iz vreče, pritlikave koze, damjaka, aplake, lamo in kamelo. Pav nam je pokazal svoj čudoviti rep v obliki modro zelene pahljače, želvo smo lahko pobožali, kamela pa se je stiskala k nam in kradla hrano iz vrečk. Lev in levinja sta nas samo od daleč opazovala, opica nam je jezna kazala zobe, sovi in rakun pa se niso dali motiti pri svojem spanju. Seveda smo morali potrošiti kovančke, zato smo si privoščili sladoled in kokice. nato smo se še poigrali na zanimivih igraluh, pgledali v hišo duhov in uživali. Preživeli smo čudovit dan in ustvarili nove spomine. No, tudi slabo vreme smo pregnali, palerine pustili v nahrbtnikih, dežnikov pa ne odprli.