Na 58. državnem srečanju mladih raziskovalcev, ki ga organizira Zveza za tehnično kulturo Slovenije, sta devetošolki Lara Meglič in Medina Rizvanaj dosegli odlično srebrno priznanje. Pripravili sta raziskovalno nalogo “Duševno zdravje mladih v šolskem okolju” pod mentorstvom psihologinje Lucie Vračko.

V svoji raziskovalni nalogi sta se ukvarjali z ozaveščenostjo mladih o duševnem zdravju, kako je duševno zdravje mladih povezano s šolskim delom in kako z odnosi, ter vire psihosocialne pomoči. V spletno anketo sta vključili učence zadnje triade treh osnovnih in prvih dveh letnikov dveh srednjih šol. Anonimno je sodelovalo 245 udeležencev, ki so lahko sodelovali tudi v nagradni igri (ena glavna in petnajst manjših nagrad).

Svoje pridobljeno znanje sta delili tudi s člani šolske skupnosti, s katerimi so pripravili plakate za ozaveščanje o pomenu duševnega zdravja in virih pomoči. Prav tako sta izvedli delavnici za peto- in osmošolce.

Za uvrstitev in ves trud pri ozaveščanju o pomenu duševnega zdravja jima iskreno čestitamo.