Ob svetovnem dnevu knjige in avtorskih pravic, ki ga obeležujemo 23. aprila, smo v šolski knjižnici izvedli teden bralnega, pogovornega in ustvarjalnega srečanja za učence prve triade.
Učenci so najprej spoznali nastanek in razvoj knjige. Sledilo je branje knjige z naslovom Gobje prigode, avtorice Ize Cedilnik Štrukelj. Zaključek so učenci zaokrožili z zanimivimi ilustracijami.

Svetovni dan knjige in avtorskih pravic je posvečen promociji branja, založništva in zaščiti avtorskih pravic ter intelektualne lastnine. Praznovanje je povezano s starim ljudskim običajem, ki izhaja iz španske pokrajine Katalonija. Tu so leta 1926 praznovali prvi dan knjige. 23. aprila, na dan svetega Jurija, so namreč Katalonci podarjali vrtnico in knjigo skupaj z rekom Vrtnica je za ljubezen, knjiga pa za vedno.
Slovenija je ena redkih evropskih držav, ki praznik knjige praznuje cel teden.

Razstavo z ilustracijami učencev si lahko ogledate v šolski knjižnici.
Vabljeni!