Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) je proglasila 2. april, rojstni dan Hansa Christiana Andersena, za Mednarodni dan knjig za otroke.

Letos je poslanico prispevala Japonska sekcija IBBY. Njeno vodilo je slikovita prispodoba branja kot potovanja »Na krilih zgodb, z močjo domišljije proti novim začetkom.«

Eiko Kadono, avtorica poslanice ob mednarodnem dnevu knjig za otroke 2024: “Zgodbe sedejo na krila in potujejo. Želijo si slišati, kako ti vznemirjeno bije srce.”

V šolski knjižnici smo pripravili Andersenovo razstavo knjig ter pravljične uganke, v katerih se boste lahko pomerili.

Vabljeni na ogled in prebiranje čudovitih pravljičnih svetov, v katerih je vse mogoče – a kot je zapisal sam Andersen: »Najlepša pravljica je življenje sámo.«

POIŠČI PARE – SVETOVNI DAN PRAVLJIC

SESTAVLJANKA – GRDI RAČEK  /ilustracija: Marlenka Stupica/