Šolsko knjižno zbirko in knjižnični prostor je Nastja Wagner, pripravnica likovne umetnosti (pod mentorstvom Stanka Rijavca), obogatila in popestrila z barvito stensko poslikavo. Gre za največjo stensko poslikavo knjižnice, ki se razteza na velikosti pet krat štiri metre. Izbrala je pravljičen motiv, ki se odlično sklada s samim prostorom. Na ta način je prinesla v sam prostor domišljijski svet, ki ne pozna meja.

Avtorica je dobra dva meseca, vsak dan, prihajala v knjižnico in nekaj ur ustvarjala umetnino.
Poslikava pomeni nov korak k polepšanju videza ter k oživljanju otroške radovednosti in kreativnosti. Sicer pa je razumevanje poslikave stvar vsakega gledalca, ki lahko v njej prepozna različna sporočila.