V petek, 21. 4. 2023, smo na šoli z dnevom dejavnosti (Ekodan) obeležili dan Zemlje, ki je bil v soboto 22. 4. 2023.

Za učence smo pripravili različne dejavnosti. Učenci od 1. do 5. razreda so ob različnih dejavnostih spoznavali, zakaj je pomembno ohranjati naš planet čist. Brali in poslušali so pravljice ali si ogledali posnetke, ki prikazujejo onesnaževanje planeta. Iz materialov, ki bi jih drugače zavrgli, so si zdelali uporabne izdelke. Prvošolci so izdelali EKO vrečke za sadje in zelenjavo za večkratno uporabo. Drugošolci so se lotili recikliranja, iz stare majice so izdelali vrečko za v trgovino ali športno opremo in jo na koncu še porisali z različnimi motivi. Četrtošolci so iz plastenk izdelali keglje. Na keglje so narisali različne vzorce tako, da je vsak kegelj unikat. Iz odpadnega papirja so naredili žogico, nato pa je sledila igra. Petošolci so se lotili recikliranja starih jeans hlač in iz njih izdelali torbe. Šestošolce je po Stražunu popeljala gozdarka. Skozi igro so spoznavali drevesne vrste in večje živali gozda. Sedmošolci so raziskovali listni opad in talne živali. Osmošolci so urili veščine prve pomoči. Devetošolci pa so poskrbeli, da je okolica šole lepša. Učencem od šestega do devetega razreda je dan popestrila še Šola eksperimentalne kemije, ki v okviru Noč raziskovalcev, v sodelovanju s Slovenskim društvom ljubiteljev kemije in Inšititutom “Jožef Štefan”, Odsek za anorgansko kemijo in tehnologijo, mladim in širši javnosti predstavlja naravoslovje z atraktivnimi eksperimenti. Več pa naj povedo fotografije.