Spoštovani starši!

Seznanjamo vas, da bo vpis otrok v 1. razred osnovne šole za šolsko leto 2021/22 (rojenih v letu 2015) potekal v naslednjih terminih:

• torek, 9. 2. 2021od 8. do 12. ure in od 16. do 18. ure,
  • sredo, 10. 2. 2021, od 8. do 12. ure in od 16. do 18. ure,
  • četrtek, 11. 2. 2021, od 8. do 12. ure in od 16. do 18. ure.

Vpis vašega otroka bo potekal v Osnovni šoli Slave Klavore, Štrekljeva ulica 31, v prostorih učilnice za slovenski jezik in ne v prostorih šolske svetovalne službe (zaradi upoštevanja ukrepov v zvezi s COVID-19).

Vstopate skozi stranski vhod (desno od glavnega vhoda), nato vas vljudno prosimo, da sledite označbam oz. navodilom delavca šole.

Prosimo vas, da s seboj prinesete osebni identifikacijski dokument staršev/skrbnikov, dokument otroka ter izpolnjene obrazce, ki ste jih prejeli po pošti.

Za več informacij lahko pokličite svetovalno delavko, Urško Aram, na telefon 02 450 2006.

ŠOLSKI OKOLIŠ

Starši ste po zakonu obvezani vpisati otroka v svojem matičnem šolskem okolišu – na matični šoli OŠ Slave Klavore Maribor.

V drugo osnovno šolo lahko starši vpišejo otroka, če ta šola s tem soglaša.

V primeru, da starši želite otroka prepisati na drugo šolo (v drugem šolskem okolišu), a otrok spada v naš šolski okoliš:

* obvezno vpišite otroka pri nas,

* na izbrano šolo najkasneje v 14 dneh po izteku roka za vpis naslovite vlogo, v kateri navedite razloge za prešolanje.

Enak postopek velja za starše, ki želite otroka prepisati v našo šolo in ne živite v tem šolskem okolišu. O soglasju k prepisu se medsebojno dogovorita matična šola in šola, kamor želite vpisati otroka.

Prosimo vas, da s seboj prinesete na vpogled otrokov osebni dokument ali rojstni list.