Z otroci in s starši smo se v soboto, 25. 11. 2017,  ob 8:44 začeli zbirati in ob 9:00 z vzpenjačo odpeljali na Pohorje – Bellevue.

Po uvodnih navodilih glede pohoda smo se odpravili proti stolpu. Markirana pot nas je vodila po travniku, kjer se čez leto pasejo krave, oz. smučišču, v katerega se pozimi prelevi. Videli smo žico, s katero pastirji kravam omejijo prostor kjer se naj pasejo, in iz tramov narejeno “zgradbo” s katero si pastirji pomagajo pri premikanju živine na in s pašnika. Stolp, ki smo ga obiskali, in z njega imeli razgled nad Mariborom, Avstrijo in Koroško, stoji na višini približno 1120 m nad morjem. Po obisku stolpa in malici, smo se podali v iskanje zavetrnega prostora za kurjenje ognja, ki smo ga zanetili s kresilnim kamnom. Med kurjenjem smo zamesili testo in narezali korenčke ter si pripravljeno tudi spekli s pomočjo palic, ki smo si jih pripravili. Ogenj smo s pomočjo snega in zemlje vestno pogasili, ter prostor pustili čist. Z urnimi nogami smo se odpravili proti Bellevue-ju ter se za zaključek spustili z vzpenjačo v dolino.

Še nekaj foto utrinkov:

Besedilo: Aljaž Šegula,  prof. šp. vzg.,  učitelj ZŽS