V sredo, 8. aprila 2009, smo se odpravili na slavnostno razglasitev rezultatov raziskovalnih nalog in inovacijskih predlogov Mladi za napredek Maribora. Letos že 26-ič. Ogledali smo si razstavljene izdelke, plakate in prisluhnili prireditvi ter podelitvi nagrad, ki so jo izpeljali učenci Srednje ekonomske šole Maribor.
Uvodne besede nam je namenil podžupan Mestne občine Maribor, sledila je predstavitev nekaterih nalog, razglasitev rezultatov in podelitev nagrad.
Na koncu smo se posladkali in okrepčali z dobrotami, ki so jih pripravili učenci Srednje gostinske šole Maribor. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na fotografijah.

Rezultati nalog

1. MESTO Špela Hrastnik
1. MESTO Andreja Sever
1. MESTO Anja Zgaga

2. MESTO Jakob Zgubič
2. MESTO Žan Zemljič
2. MESTO Tim Kotnik

4. MESTO Urban Ferčec
4. MESTO IN 6. MESTO Mihaela Polanec Berčnik (dve oddani nalogi)
4. MESTO IN 6. MESTO Anja Veit (dve oddani nalogi)

5. MESTO Jan Kordež
5. MESTO Matija Marolin
5. MESTO Rene Perko
5. MESTO Petra Finžgar
5. MESTO Klara Kozar
5. MESTO Jan Kramberger

6. MESTO Ivona Gert
6. MESTO IN 7. MESTO Maja Raduha (dve oddani nalogi)

7. MESTO Sara Pivec
7. MESTO Tjaša Cajnko

10. MESTO Lana Bauman
10. MESTO Tadej Ivnik
10. MESTO Robi Tomašič

Nagrado prosta vstopnica prejmejo avtorji tistih nalog, ki so prejeli vsaj 116 točk: Urban Ferčec, Ivona Gert, Anja Zgaga, Špela Hrastnik in Andreja Sever.

Mentorice: Petra Napast, Silvija Ošlovnik, Andreja Stipetič in Petra Divjak.

Vsem, ki ste sodelovali iskreno čestitamo in želimo, da nadaljujete z raziskovanji in inovativnimi predlogi tudi v prihodnosti!