Dne 8. svečana imamo Slovenci svoj kulturni praznik, ki obeležuje spomin na smrt našega velikega pesnika Franceta Prešerna.
Imenujemo ga tudi Prešernov dan.

Po vsej Sloveniji in tudi zunaj nje, kjer živijo Slovenci po svetu, se vrstijo prireditve in praznovanja, kajti skozi zgodovino smo se Slovenci oklepali kulture, ki je bila vir naše narodne identitete. V naši narodni podobi sta materni jezik in kultura igrala pomembno vlogo.
Brez kulture ne bi dosegli osamosvojitve in oblikovali svoje lastne države.

Na ta dan podeljuje država svojim najodličnejšim nosilcem kulturnega sporočila nagrade za najvišje dosežke na področju kulture – Prešernove nagrade.

Ob praznovanju praznika kulture so učenci šole skupaj z učitelji  pripravili pester kulturni program, ki so ga posneli učenci šolskega video krožka.

Želimo vam lep in kulturno obarvani praznični dan!

(Posnetek je v treh delih saj kamera pri snemanju v visoki ločljivosti samodejno naredi deset minut trajajoče posnetke,
zaradi ažurne objave pa posnetkov naknadno (še) nismo uspeli združiti.)

Silvo Muršec

Oznake: , , , ,