V četrtek, 17. 10. 2019, je na šoli potekal BRALNI VEČER, temu je sledil še KOSTANJEV PIKNIK.

Z bralnim večerom in kostanjevim piknikom smo želeli otrokom omogočiti prijetno izkušnjo druženja ob poslušanju pravljic in skupno potovanje v svet literarnih junakov.

Učenci, od prvega do petega razreda ter starši  otrok do 3. razreda, so sprva v razredih poslušali pravljice:

1. R : Svetlana Makarovič: Razvajeni vrabček
  2. R: Brigitte Weninger: BAV, BAV
  3. R: Svetlana Makarovič: Pekarna Mišmaš
  4. R: J. in W. Grimm: Bremenski godci
  5. R: Misha Damjan in Josef Wilkon: Deček s severa

Medtem so starši, nekateri učenci in delavci šole, rezali in pekli kostanje, zgibali papirnate zavoje za pečene kostanje, pripravili na mize pijačo in velikodušno postregli, večinoma z doma pečenimi pecivi.

Pravljice, pečeni kostanji, slastna peciva in sokovi, skupno delo, nam je jesenski večer osmislilo in olepšalo.

Veseli in ponosni smo odhajali domov, saj smo pod šolskim okriljem doživeli prijeten večer in kakovostno preživet čas,  ki je mogoč samo s skupnim sodelovanjem staršev, otrok in učiteljev.

Iskrena hvala vsem.

Zapis pripravila: Janja Pastirk