Včeraj, 6.4.2017 je v veliki dvorani Narodnega doma potekala zaključna prireditev 34. srečanja MLADI ZA NAPREDEK MARIBORA.  V letošnjem šolskem letu je sodelovalo kar 334 mladih raziskovalcev iz mariborskih osnovnih in srednjih šol ter dijaških domov, ki so oddali skupno 212 raziskovalnih nalog in inovacijskih predlogov, nad njihovim delom je bdelo 188 mentorjev.

Naši učenci so dobili naslednja priznanja:

– Neli Flac (pod mentorstvom Brigite Matjašič) zlato priznanje za raziskovalno nalogo z naslovom Vpliv razvoja tehnologije na bralne navade mladih;

– Staša Simanić in Lucija Knuplež (pod mentorstvom Pije Samec) srebrno priznanje za raziskovalno nalogo z naslovom Vpliv najstniških let na odnose med fanti in dekleti;

– Luka Ljevar (pod mentorstvom Irene Kamplet) srebrno priznanje za raziskovalno nalogo z naslovom Vegetarijanstvo – da ali ne;

– Vesna Jokić, Laura Topler (pod mentorstvom Petre Drofenik) bronasto priznanje za raziskovalno nalogo z naslovom Vpliv nekaterih dejavnikov na učne navade osnovnošolskih učencev;

Stela Simanić, Evelina Dulić (pod mentorstvom Selene Mitić) bronasto priznanje za raziskovalno nalogo z naslovom Kako poslušanje angleške glasbe vpliva na znanje angleščine.

Staša Simanić je prejela še posebno priznanje, saj je na srečanju Mladi za napredek Maribora sodelovala vsa tri leta.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim!