Tudi v letošnjem letu smo se z ekipo učencev četrtih razredov udeležili tekmovanja Otroška varnostna  olimpijada, ki ga je organizirala Policijska uprava Maribor.

Predtekmovanje je potekalo v četrtek, 12. maja,  na OŠ Draga Kobala v Mariboru. Na tekmovanju je sodelovalo 16 ekip.

Naša ekipa  je dosegla 2. mesto in se uvrstila v finale, ki je bilo v četrtek, 2. junija, v športni dvorani Lukna.

V ekipi so sodelovali naslednji učenci:

1. a: Lara Belec, Lana Koren, Niko Kranar, Amina Spahić, Matej Velkner     4.b: Damir Curkić, Eva Kljajić, Denis Suljić, Igor Šaberl, Zala Žiger

V finalnem tekmovanju je sodelovalo 20 ekip.  Učenci so morali tako kot na predtekmovanju pokazati potrebno znanje o varnosti in zaščiti ter spretnosti, za dobro uvrstitev pa je bilo potrebno tudi malo sreče. Vse igre so potekale  v pozitivnem duhu in seveda v pričakovanju najboljše uvrstitve.

Ekipa naše šole se je uspešno borila in dosegla 6. mesto.

FOTO utrinke si lahko ogledate TUKAJ.

Mentorica ekipe

Kristina PUČKO